Jeśli masz pytania zadzwoń:

725 777 017

lub napisz: info@optimumtech.pl

nasi kolsultanci rozwieją
wszelkie wątpliwości


Chłodzenie

 

Zapomnij o drogich rozwiązaniach klimatyzacji. Z uzupełnieniem pasywnego lub aktywnego chłodzenia twoja pompa ciepła dostarczy ci komfortu za śmiesznie niską cenę. 

 

Pompa Ciepła - doskonały sposób chłodzenia domu

Chłodzenie pompą ciepła

 Pompy ciepła Danfoss są urządzeniami pokrywającymi zapotrzebowanie komfortu na cały rok. Kiedy na zewnątrz jest zimno, twoja pompa ciepła wytwarza przyjemne ciepło a gdy na zewnątrz jest gorąco, chłód z głębi ziemi transportowany jest do twojego domu dla zapewnienia komfortowych warunków. We wszystkich pompach ciepła (oprócz pompy ciepła powietrze woda), możliwe jest uruchomienie trybu  chłodzenia pasywnego  przy niskich kosztach. Pasywne chłodzenie nie wymaga więcej energii niż parę żarówek. Chłodzenie pasywne jest zazwyczaj wystarczające, lecz w razie potrzeby, dodatkowe chłodzenie można uzyskać za pomocą sprężarki.

Możesz chłodzić swój dom na dwa sposoby:

- trybem aktywnym (przy uzyciu sprężarki pompy ciepła)

- lub trybem pasywnym (przy uzyciu np. odwiertu, chłód z głębi ziemi)

Chłodzenie Pasywne

Chłodzenie pasywne jest najtańszym sposobem na obniżenie temperatury. Do chłodzenia wykorzystuje się ciecz będącą w obiegu  pętli kolektora pionowego bądź poziomego . Chłodzenie domu w ten sposób odpowiada równowartośći energii z kilku żarówek. Pasywne chłodzenie jest możliwe we wszystkich pompach ciepła Danfoss. 

Chłodzenie Aktywne

W wielu przypadkach pasywne chłodzenie jest wystarczające, ale jeśli potrzebne jest dodatkowe chłodzenie , pompa ciepła może je wyprodukować przy pomocy sprężarki. To jest znacznie bardziej efektywny sposób wytwarzania chłodu w porównaniu z tradycyjną klimatyzacją, co znajduje odzwierciedlenie w znacznie mniejszym zużyciu energii.