Ogrzewanie

Pompa ciepła jest jednym z najbardziej efektywnym kosztowo systemem grzewczym dla twojego domu dzięki wykorzystaniu energii słonecznej zgromadzonej w ziemi lub powietrzu.  Pompa ciepła jest także przyjazna dla twojego otoczenia. 

 

Czas i nie tylko

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić instalując pompę ciepła na kalkulatorze oszczędności kalkulator oszczędności. Większość systemów grzewczych zależna jest w 100% od dostawy paliwa ze źródeł zewnętrzych. Najczęściej są to paliwa kopalne. Pomyśl ile kosztuje cię przechowywanie tego paliwa , transport , oraz czas jaki poświęcasz na przygotowywanie sezonu grzewczego i jego obsługę w trakcie trwania zimy.

Pamiętaj że koszty ponoszone przez ciebie to nie tylko pieniądze. Pompa ciepła daje ogromne możliwości planowania i dokładnego sterowania. Taka obsługa z punktu widzenia codziennego bytu daje dużo większą satysfakcję i możliwości planowania. 

 

Bez kominów

Czy wyobrażasz sobie dom bez kominów ?  budowa komina to wydatek 6-8 tyś. złotych. Pomijając fakt że kominy to relikt poprzedniej epoki napewno budzi w twojej głowie pewne skojarzenia, pomyśl jakie ? hmm... czarna sadza , nie miły zapach , popiół (w przypadku węgla) ale także remonty czy przegląd kominiarski co generuje prędzej czy później dodatkowe koszty. Wspomnę także o ryzyku błędnego wykonania komina czy oszczędzania na meteriałach. Konsekwencje tego mogą być na prawdę poważne.

 

Bez zbiorników w przypadku oleju opłaowego czy gazu propan

Policz koszty budowy przyłącza gazu , projektów , uzgodnień , oraz spełnienia wielu innych warunków w tym bezpieczeństwa.  Policz  koszty zbiornika na gaz propan czy olej.

 

Czysto i cicho

W przypadku pompy ciepła eliminujemy wszystkie problemy 19-to wiecznych rozwiązań. Ekologia to bardzo ważny aspekt kótergo nie da się juz ominąć, to przyszłość twoich dzieci i następnych pokoleń.

 

Także bez odwiertów i kopania

Instalacja pompy ciepła nie koniecznie musi oznaczać prace ziemne na twojej działce. Nowa technologia Danfoss pozwala na instalację pompy ciepła bez konieczności budowy odwiertu, bądź orurowania kolektora poziomego. Pompa ciepła DHP-AQ to powietrzna pompa ciepła która doskonale radzi sobie w polskich warunkach i działa nawet do -20 stopni. Zamiast odwiertu proponujemy naszym klientom panele fotowoltaiczne kóre produkują prąd elektryczny. Dzięki temu roziązaniu można zbilansować energetycznie swój budynek nawet na zero, czyli nie ponosić kosztów ogrzewania w ogóle.  Zobacz dział fotowoltaika