Jeśli masz pytania zadzwoń:

725 777 017

lub napisz: info@optimumtech.pl

nasi kolsultanci rozwieją
wszelkie wątpliwości


Komfort i zdrowie

                                                                                             

                                                                                                      Zdrowy klimat z rekuperacją

 

Podczs budowy domu wielką wagę przywiązujemy do izolacji budynku w którym chcemy zatrzymać jak najwięcej ciepła. Jest to całkowicie naturalne i niepodważalne. Wadą tego rozwiązania jest to że szczelne przegrody , stolarka okienna , sciany czy drzwi nie przepuszczają powietrza.  Powoduje to zmniejszenie lub calkowite zatrzymanie przepływu powietrza co ma zły wpływ na klimat wewnątrz domu.  Zapobiegając temu zjawisku w nowym budownictwie instaluje się wentylację wymuszoną.

Profesjonalnie zaprojektowany system wentylacji  jest bardzo wydajny i cichy ,  nie koliduje także z wyglądem otoczenia. Wentylacja dobrana w odpowiedni sposób zapobiega powstawaniu problemów z wilgocią, grzybami,  świetnie sprawdza się także wśród problemów z wszelkimi alergiami.  Po prostu świeże powietrze w domu bez ograniczeń.

 

 

 

 Danfoss Air może zapewnić wspaniały mikroklimat w twoim domu przez całą dobę i cały rok. Dzięki funkcji Buster podczas gotowania , przyjęcia czy intensywnych ćwiczeń nie musisz już otwiwerać okien , wystarczy że włączysz funkcję BUSTER dzięki której twój system wentylacji uruchomi  ją na pełną  moc. Wntylacja pracuje wtedy z maksymalną prędkością w zaprogramowanym czasie, doprowadzając do całkowitej wymiany powietrza na świeże, nie wychładzając pomieszczeń. Twój Danfos Air odzyska ciepło z wyciąganego zużytego powietrza i spowoduje jego powrót do twojego domu wraz  z  powietrzem świeżym.

 

 

 Danfoss Air oferuje także tak zwany tryb " Letni Bypas" . Dzięki tej funkcji powietrze wylotowe nie przepływa bezpośrednio przez wymiennik ciepła.  W ten sposób powietrze nawiewane do środka ma temperaturę powietrza z zewnątrz. Ten tryb może działać również z funkcją Buster dzięki temu możemy w szybki i wygodny sposob wypełnić dom świeżym chłodnym powietrzem

 

 

                   

 

 

 

 Świetną funkcją jest chłodzenie nocą. W tym przypadku możemy schłodzić dom nocnym powietrzem, zawsze jednak nie chłodniej niż  18 stopni. Funkcja jest całkowicie automatyczna  ponieważ Danfos Air jest tak zbudowany że sprawdza temperaturę w różnych miejscach co najmniej dwa razy na dobę . Kiedy średniodobowa wyliczona temperatura osiągnie 20 stopni, funkcja ta jest włączana automatycznie

 

 

Zobacz także - Własna elektrownia na dachu , ogniwa słoneczne bez granic