Ogrzewanie grzejnikowe

 

Instalacja grzejnikowa nie taka straszna szczególnie przy modernizacji

 

 Przez wiele lat uważano że pompa ciepła nie może pracować z instalacją grzejnikową. Dlatego wielu klietnów szczególnie tych którzy rozważali modernizację obiektów rezygnowało z instalowania pompy ciepła.  

Obecne rozwiązania techniczne , szczególnie stosowane w pompach ciepła firmy Danfoss pozwalają w swobodny sposób przyłączania pomp ciepła do instalacji grzejnikowej. Należy wspomnieć  że instalacja grzejnikowa w codziennej eksploatacji nie pozwoli na takie same oszczędności jak instalacja ogrzewania podłogowego ale zapewni w 100% komfort cieplny , będzie także tańsza w exploatacji od ogrzewania olejowego czy na gaz propan.

Reasumując

Jeżeli planują państwo modernizację swojego systemu grzewczego a posiadacie instalację grzejnikową , nic nie stoi na przeszkodzie do zainstalowania pompy ciepła. Firma nasza posiada instalacje pomp ciepła które produkują ciepło do systemu grzejnikowego. Z powodzeniem także można stosować do takich rozwiązań powietrzne pompy ciepła np. z serii Danfoss DHP-AQ  które nie wymagają odwiertów czy rozkopywania działki w celu ułożenia wymiennika poziomego.