Jeśli masz pytania zadzwoń:

725 777 017

lub napisz: info@optimumtech.pl

nasi kolsultanci rozwieją
wszelkie wątpliwości


Co proponujemy

Systemy fotowoltaiki,  inaczej niż do tej pory

 

Optimumtech proponuje zupełnie inne rozwiązania dla obiektów niż konwencjonalne rozwiązania. Fotowoltaika w powiązaniu z pompą ciepła może całkowicie roziązać problem energo chłonności obiektu i ponoszenia kosztów na jego utrzymanie. Rozwiązanie jest bardzo proste i nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych uzgodnień urzędowych czy pozwoleń.

 

O co chodzi ?

Przedewszystkim o energię , energię którą możesz wyprodukować we własnym zakresie. Mowa oczywiście o panelach słonecznych produkujących prąd elektryczny. 

Fotowoltaika działa inaczej niż często mylone z fotowoltaiką kolektory słoneczne , nie krąży w nich płyn , nie ma pomp ani żadnych innych elementów obrotowych, nie hałasują i nie wydzielają zapachu, są całkowicie bezobsługowe , nie wymagają wymiany płynów , nie ciekną itd...

 

Żadnego gromadzenia energii

Energię z paneli słonecznych możemy oczywiście gromadzić w akumulatorach , jest to jednak metoda bardzo droga . Akumulatory potrzebują obsługi , są ciężkie i szybko się zużywają. Oczywiście istnieją akumulatory litowe które roziązują szereg bolączek akumulatorów kwasowych  kosztują jednak fortunę.

Rozwiązaniem jest falownik zwany inwerterem PV.  Dzięki temu urządzeniu możemy nadmiar energii elektrycznej wyprodukowanej przez nasze panele fotowoltaiczne "wpompować" do sieci elektrycznej i wziąć za to pieniądze. Traktujemy sieć elektryczną jako nasz akumulator. Kiedy mamy jej nadmiar oddajemy elektryczność do sieci , kiedy potrzebujemy energii np. w nocy pobieramy ją z sieci.

 

Rozwiązanie logiczne nie techniczne

Wracając do powiązania pomp ciepła z fotowoltaiką. Jak już wcześniej wspomniano nie gromadzimy energii w akumulatorach tylko oddajemy ją do sieci. Najczęściej odbywa się to latem. Pobieramy za wyprodukowaną energię stosowne środki. Zimą kiedy nasza pompa ciepła potrzebuje prądu by zasilić sprężarkę , odbieramy z sieci potrzebny prąd elektryczny i płacimy za niego pieniędzmi zgromadzonymi latem, w przyszłości możesz poprzez swoje panele słoneczne ładować także auto elektryczne. Rozwiązanie to jest najbardziej logiczne i optymalne , całkowicie bezobsługowe i stabilne.

Zobacz jak to działa według Danfoss-DEVI