Jeśli masz pytania zadzwoń:

725 777 017

lub napisz: info@optimumtech.pl

nasi kolsultanci rozwieją
wszelkie wątpliwości

Doskonałe warunki dla powietrznych pomp ciepła

 

Wyższa średnioroczna temperatutra dolnego źródła

 

Ocieplenie klimatu jest juz faktem i potwierdzają to chociażby obecne warunki pogodowe. O ile sytuacja nie jest korzystna dla klimatu i wogóle ludzkości i nie wolno jej bagatelizować o tyle zimą paradoksalnie może nam pomóc , szczególnie naszym kieszeniom.

W obecnych temperaturach panujących na zewnątrz  pompy powietrzne osiągają bardzo dobre parametry i wysoką sprawność , dużo wyższą niż pompy gruntowe które korzystają z pływów wodncyh na dużych głębokościach. O ile powietrze ma w tejchwili temperaturę od 5 stopni w nocy do 15 w dzień o tyle pod ziemią panuje stała temperatura 2-3 stopnie celcjusza co powiduje że praca pompy powietrznej wypada o wiele korzystniej.

Wszystko wskazuje na to że kiernek rozwoju dla pomp ciepła powietrze woda jest właściwy i wkrótce nastąpi przełom w stosunku do  ilości instalowanych pomp ciepła powietrznych do gruntowych.  

Jeszcze niedawno powietrzne pompy ciepła "cierpiały" z powodu "niestabilnego dolnego źródła"  jakim było powietrze zewnętrzne które zmieniało swojątemperaturę bardzo dynamicznie nie tylko w ciągu tygodni czy dni ale nawet w ciągu doby. Rozwiązaniem okazało się sterowanie . Odpowiednia automatyka , nowoczesny software i oprzyrządowanie układu chłodniczego spowodowała że skoki temperatur dla parownika od strony pierwotnej przestały być problemem.

Zalety pompy powietrznej :

-  Brak prac ziemnych  typu odwierty czy wymiennik poziomy 

- Brak koniczności przygotowywania dokumentacji geologicznej

- Brak konieczności skaładania o pozwolenie na prace ziemne

- Szybki montaż

- Niższa cena 

- Wbudowany system chłodzenia domu (bez dodatkowych dopłat)

- Niezwykle niski koszt przygotowania ciepłej wody użytkowej (szczególnie latem)

i wiele innych